Balustrady art deco – stylizacja nowych, remont starych

W starych budynkach, w tym np. kamienicach można było obserwować na elewacjach i balkonach prawdziwe dzieła sztuki. Pojawiały się płaskorzeźby, a na balkonach pięknie zdobione balustrady kute. Były one zawsze wykonywane przez rzemieślników, związanych z fachem kowalstwa. Dziś wiele budynków naśladuje dawny styl, a kamienice mogą wymagać napraw lub wymiany niektórych elementów. Biorąc pod uwagę fakt, że często są one zabytkami, konieczne jest wykonanie ich w możliwie jak najbardziej zbliżony sposób.

Art deco w budownictwie

Dzisiejsze budynki są często bardzo nowoczesne, zarówno w formie jak i stylu. Jednak pojawiają się również te bardziej stylizowane na to co było popularne dawniej. Wówczas konieczne stają się balustrady art deco, które jeszcze bardziej podkreślą klimat i wyjątkowość konkretnego budynku. W ich wypadku ważny będzie kształt oraz zdobienia, które muszą nawiązywać do okresu powstania i nieść własną historię. W związku z tym wykonanie takich barierek wymaga nie małego kunsztu i umiejętności od kowala.

Zamówienie balustrady

Balustrady muszą zostać idealnie dopasowane do konkretnego budynku. Będą one jego uzupełnieniem, stworzą wyjątkowy styl. Już na etapie projektowania warto współpracować z kowalem, aby mieć pewność, że uzyskamy dokładnie taki efekt końcowy, jakiego oczekiwaliśmy. Taka realizacja z pewnością jest gwarancją najwyższej jakości i trwałości poszczególnych elementów, w związku z tym będziemy zadowoleni z inwestycji.

Piękne balustrady znajdziesz na https://kowal-rokoko.pl/oferta/balustrady-kute/

Dodaj komentarz