Balustrady zewnętrzne i wewnętrzne – kowalstwo artystyczne

Balustrady kute stanowią z pewnością ozdobę dla zewnętrznej elewacji budynku, jak i dla jego wnętrza, mają jednak również niepodważalną funkcję praktyczną, gdyż zabezpieczają przed niebezpiecznym upadkiem ze znacznej wysokości. Piękna i ozdobna balustrada kuta można znaleźć się zarówno na zewnątrz budynku, np. na balkonach czy tarasach, jak i w jego wnętrzu, w formie wyjątkowego zabezpieczenia dla schodów. Dopasowanie odpowiedniego rozwiązania do aranżacji wnętrza czy stylu budynku i okolicy może nie wydawać się wcale takie proste, jednak pomocą doświadczonego kowala, z pewnością uzyskamy prawdziwe dzieło sztuki.

Balustrady balkonowe

Kute balustrady balkonowe mogą prezentować się pięknie, a dodatkowo wyróżniać się nieprzeciętna trwałością i wytrzymałością. Jednak ich ozdobność i ogólna prezencja powinny zostać odpowiednio dopasowane do charakteru budynku, muszą komponować się z całością architektury. Balkony kute świetnie prezentują się w bardziej klasycznym budownictwie, np. w budynkach z czerwonej cegły, gdzie można zaprezentować artystyczny kunszt kowala. Jednak możemy wykorzystać również balustrady kute zewnętrze w budynkach nowoczesnych, stawiając na bardziej stonowane wzornictwo i kształty, tak aby całość idealnie do siebie pasowała.

Balustrady schodowe

W domach i kamienicach pięknie wyglądają balustrady schodowe kute. Ich wykonanie z pewnością wymaga dużego kunsztu rzemieślniczego i dopasowania rozwiązań do potrzeb konkretnego wnętrza. Często posiadają one rolę reprezentacyjną, podkreślają styl budynku i dodają mu charakteru, jeśli tylko zostaną odpowiednio wykonane. Balustrady kute wewnętrzne, pomagają wejść po schodach, gdyż można się ich stabilnie przytrzymać, ale również chronią przed groźnym upadkiem.

Produkcja balustrad

Balustrady kute balkonowe, jak i inne są dziełem rak rzemieślnika, mistrza w swoim fachu, który stosując doskonale znane sobie techniki wykonuje z metalu prawdziwe dzieła sztuki. Na kute balustrady decydują się klienci wymagający i ceniący sobie jakość oraz ręczne wykonanie.

Dodaj komentarz